Krótko o coachingu

Coaching to wspieranie ludzi w zdobyciu tego czego pragną, bez robienia tego za nich lub mówienia im co mają robić.

Coaching  to rozmowa, ale bardzo szczególna. Coach zadaje pogłębiające pytania, słucha odpowiedzi, dzieli się informacją zwrotną, pomaga klientowi dostrzec inne perspektywy, znaleźć nowe rozwiązania, zaplanować działania niezbędne do realizacji celów. Coach jest sprzymierzeńcem, ale to klient jest źródłem zasobów, informacji, pomysłów, planów i rozwiązań.

Na każdej sesji to zawsze klient decyduje o celu sesji, a coach wspiera klienta na drodze jego realizacji, nie tracąc z oczu celu ustalonego na początku procesu.

Jakie korzyści przynosi coaching?
Dzięki coachingowi klient precyzyjnie ustala swoje cele, tworzy wizję, tego co chce osiągnąć. Zgłębia rzeczywistość poprzez odkrywanie swoich wartości, możliwości i zagrożeń, zasobów wewnętrznych i zewnętrznych.
Odkrywa i zmienia ograniczające przekonania.  Klient dzięki własnym odkryciom i rozwiązaniom planuje działania niezbędne do realizacji zamierzonych celów. I co najważniejsze: realizuje je, pogłębiając przy tym proces uczenia się.

Dla kogo jest przeznaczony coaching?

  • dla osób, które mają w sobie gotowość na zmianę
  • dla osób, które czują, że chcą zmienić coś w swoim życiu, ale nie do końca wiedzą co i w jaki sposób
  • dla osób, które w drodze do celu zatrzymały przeszkody lub dotychczasowe działania nie przyniosły oczekiwanych efektów
Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *