Coś się kończy ale coś się zaczyna…

Wykorzystaj czas po urlopie na wdrożenie postanowień i zmianę nawyków.

Lato dobiega końca, czas wracać do pracy, zwykłych obowiązków itd… Czujesz, że chcesz, aby letnie lenistwo i wolniejsze tempo trwało dłużej? To zależy w sporej mierze od Ciebie, czy tak będzie. Postaraj się spojrzeć na to z innej strony. Koniec lata może być przecież początkiem zmiany, możesz „zabrać” ze sobą jakieś postanowienie i je konsekwentnie wdrożyć w życie. To może być Twoja „pamiątka” z tegorocznego lata.

Jak to zrobić – wystarczą 3 kroki:

1. Zastanów się jaka zmiana Twojego zachowania albo nawyku wpłynęłaby znacząco na poprawę Twojego samopoczucia. Sformułuj to prosto, jasno i konkretnie. Niech to będzie realne do wykonania – coś, co jesteś w stanie wdrożyć samodzielnie, ale i utrzymać.
2. Zapisz to.
3. Zacznij to robić już dziś. Nie odkładaj do jutra. Jeśli będzie zbyt trudne, możesz przeformułować i zmodyfikować swoje postanowienie. Jednak najważniejsze są 2 rzeczy – to musi znacznie wpłynąć na poprawę Twojego samopoczucia oraz musi być realne do wykonania.

Zadowolenie z siebie oraz realność zadania są kluczowym elementem, ponieważ kolosalnie wpływają na motywację. Bez motywacji szybko tracimy zapał. Jeśli dasz radę, poczucie satysfakcji będzie Cię motywować do wdrażania postanowienia po raz kolejny i kolejny. Już po 21 razach, powinno Ci to wejść w nawyk. Wtedy możesz postawić sobie następny cel itd… itd…
Trzymamy kciuki!

Autorką artykułu jest Aneta Rostkowska-Gerlach

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *