Cel zrealizowany – Fragment książki Ewy Roszak

Na etapie zrealizowanego celu dokładnie zwracasz uwagę na relację z samym sobą oraz z ludźmi, którzy mają wpływ na twoje doświadczenie osiągniętych założeń. Już wiesz, że cel zrealizowany to taki, który otwiera drogę na dalsze możliwości. Dlatego twórz relacje z ludźmi, którzy wyznają podobne wartości do twoich. Kiedy będziesz dążył do realizacji swoich planów, może się okazać, że będziesz na swej drodze sam. Wówczas stwórz swój wewnętrzny świat, który będzie ciebie wspierał w kolejnych krokach poprzez nadanie nowego znaczenia zastałej rzeczywistości. Otwórz się na nową drogę i bądź gotowy do skoku. Czasem wystarczy wyjść poza schemat działań, by zacząć iść swoim osobistym szlakiem. Dlatego bądź otwarty na siebie i pojawiające się nowe szanse oraz miej wiarę i podważaj postulat, że niebo jest limitem. I najważniejsze miej odwagę być sobą i zaakceptuj, że jesteś jedyny w swoim rodzaju, więc jesteś gotowy do stwarzania rzeczy w pełni swojego potencjału.

Dziś jest dzień, kiedy mogę śmiało powiedzieć, że kolejny cel na mojej drodze staje się celem zrealizowanym. Jest nim książka, którą trzymasz w swych dłoniach. Ogromną radość sprawia mi, gdy myślę o niej jako twoim przewodniku w drodze do celu. O tym, że książka będzie dla ciebie inspiracją do stworzenia osobistego szlaku. Gdy myślę o drodze, którą przeszłam, by mój kolejny cel został zrealizowany, doceniam każdy jej etap. Zwłaszcza moje doświadczenia z USA, wskazały mi jakich wyzwań mam szukać, z czego czerpię radość i jaką wartość daję innym ludziom. Na chwilę o tym zapomniałam i realizowałam cudze cele. Jednak jestem już w innym miejscu, gdyż na nowo obudziłam swoje wewnętrzne dziecko – jestem bardziej uważna na pojawiające się nowe możliwości. Będąc na swym osobistym szlaku otwieram się na kolejne wezwania, które wynikają z poprzednich realizacji celów.
Każdy zrealizowany już cel jest twoim kolejnym drogowskazem i otwiera cię na nowe możliwości i na dalsze etapy twego osobistego szlaku. Nawet najcięższe doświadczenie jest ważne na twojej osobistej drodze, gdyż wpływa na twoje kolejne wybory, jak również na twoją obecność i świadomość siebie. Pamiętaj, że świadomość swojego „jestem” wzmacnia uważność i otwiera na rozwiązania, które już są w tobie.

Tekst pochodzi z książki Ewy Roszak „Droga ważniejsza niż cel”
Poznaj Coaching objęło książkę patronatem

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *