Jak odkryć w sobie potencjał i wykorzystać go do realizacji celu?

Czym jest potencjał?

Potencjał to możliwości, które są w Tobie i dzięki, którym możesz kreować swoją życiową drogę tak jak chcesz.

Jak odkryć potencjał w sobie?

Swój potencjał poznajesz, dzięki przyzwoleniu na bycie sobą. Co to z kolei oznacza? Otóż, często ludzie poddają się otoczeniu, wymogom społecznym, odniesionym porażkom życiowym i przestawiają się na automatyczne życie, które dalekie jest od bycia ze sobą, od życia w spójności ze swoimi wartościami. Ich reakcje często można rozpoznać po komunikatach typu: „Takie jest życie”, „Był czas na marzenia, teraz czas myśleć realistycznie”, „Czas na dorosłe życie” itp.

Gdy takie stwierdzenia pojawią się w Twojej głowie pamiętaj jest to dla Ciebie sygnał, że odchodzisz od siebie samego.

Co w takim razie zrobić, by być bliżej siebie i odkryć swój potencjał?

Zacznij jak najczęściej robić, to co kochasz, lubisz, co sprawia Ci frajdę.

Może być to jazda na rowerze, śpiew, taniec, malowanie, spacery, towarzystwo przyjaciół, czytanie książki. Te drobne czynności dające Ci radość codziennie powodują, że zaczynasz korzystać z życia każdego dnia. Poza tym dzięki tym czynnościom zaczynasz mieć inny stosunek do siebie samego i do podejmowanych przez siebie wyborów.

Zaczynasz mieć większe przyzwolenie dla siebie samego, by próbować coś nowego i cieszyć się samą czynnością, czasem nawet popełniać błędy i iść dalej, aż do zrealizowania swojego celu. Zmień swoją perspektywę z dorosłego na perspektywę dziecka-odkrywcę.

Zaczniesz odkrywać, że możesz zarabiać dzięki malarstwu, dzięki tworzeniu stron internetowych lub, że więcej czasu z rodziną to nie tylko wyjazd raz w roku na tydzień wakacji, ale przede wszystkim wspólne wykonywanie codziennych czynności: gotowanie, wspólne układanie klocków, spacer.

Twój potencjał zacznie Cię wspierać w realizacji Twojego celu po Twojemu.

 

Wspaniałości w Nowym Roku, odkrycia potencjału i wykorzystania go do realizacji celu!
Ewa Roszak, autorka artykułu

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *