Poznaj Coaching

Liderem można się stać - nie urodzić. Vince Lombardi

Sprawdź, czy potrzebujesz coacha! Sytuacje, w których specjalista jest niezbędny

grupa coachów

Coaching to zestaw działań, które nakierowane są na „udoskonalenie” danej osoby, odkrycie w niej potencjału, jak i ukierunkowanie wszystkich podejmowanych decyzji na osiągnięcie konkretnego celu. Czy znajdujesz się obecnie w sytuacji, która wymusza na Tobie zmiany? Nie wiesz co zrobić, aby spełnić marzenia? Są to jedynie niektóre sytuacje, w których specjalista od coachingu będzie w stanie Ci pomóc. Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia już teraz, a zobaczysz, że życie może być piękniejsze, pełne sukcesów, jak i satysfakcjonujące.

Coaching to…

sposób na osiągnięcie celów prywatnych i zawodowych,
sposób na wprowadzenie do swojego życia radości, satysfakcji i spełnienia,
odkrycie własnego potencjału,
wykorzystywanie pozytywnych cech drzemiących w każdym z nas,
zmiany,
wykraczanie poza schematyczny, dotychczas znany sposób myślenia,
pokonywanie barier.

Komu coach będzie w stanie pomóc?

Do coacha najczęściej zgłaszają się osoby będące w trakcie poważnych zmian zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Czują, że potrzebują przetransformować w zasadzie wszystko, co dotychczas uznawały za pewnik. Przekroczenie pewnej bariery nie jest jednak proste. Potrzeba tu wsparcia, którego jest w stanie udzielić jedynie profesjonalista. Bardzo często, rozwodnicy oraz osoby, które straciły bliską osobę zgłaszają się po wsparcie do coacha, a nie do terapeuty. Dlaczego? Ponieważ potrzebują kogoś, kto odkryje drzemiący w nich potencjał i pomoże ukierunkować wszystkie działania na cel, ponieważ same nie są w stanie tego zrobić skutecznie, ze względu na traumatyczną sytuację, w której się znalazły. Nie chcą myśleć o przeszłości, ale o teraźniejszości i przyszłości. Coach jest nieocenionym wsparciem w tego typu dążeniach.

Każda osoba, która czuje potrzebę rozwoju, zmiany i nie chce stagnacji, otrzyma wsparcie od coacha. Czasem potrzebny jest jeden zewnętrzny bodziec, aby można było wspiąć się wyżej. Współpraca z coachem da oczyszczenie, pomoże przeanalizować dotychczasowe wartości i sposób myślenia, a w dodatku wskaże bariery, które nie pozwalają osiągnąć stawianych sobie celów. Z pomocą coacha można będzie dotrzeć do wyznaczonego celu w prosty sposób, a jednocześnie zmienić po drodze wiele w swoim myśleniu i podejściu do wielu spraw.

Aby zgłosić się do coacha nie trzeba, ale można być przedsiębiorcą, biznesmenem lub managerem. Jest to grupa osób, które stale powinny się rozwijać, realizować kolejne założenia, jak i piąć się po szczeblach kariery. Czasem jednak ustabilizowana sytuacja życiowa, zajmowanie dobrze płatnej posady powoduje, że ambitne osoby osiadają na laurach. Cele związane z karierą i realizacją projektów bywają często bardzo proste, ale powiedzenie tego na głos staje się czynnikiem do działania, a jednocześnie motywacją. Coach podpowie, co zrobić, aby ożywić karierę i ukierunkować ją w dobrą stronę.